
Több orosz tartományban is egyre szigorúbb korlátozásokat vezetnek be a benzinkutakon. A helyzet az ország középső részén a legrosszabb, ahol hétfőn az Irkutszki, az Omszki és a Novoszibirszki területeken is korlátozásokat jelentettek be - írja a Meduza.
Több helyen járművenként legfeljebb 30 vagy 40 litert adnak, és nem lehet kannába sem vásárolni - hivatalosan azért, hogy megelőzzék a „mesterséges pánikot”és spekulációt a kutakon.
Az orosz ellátási zavarok alapvetően az ukrán támadásoknak köszönhetők. Amióta a drónképességek növekedésével az ukránok egyre intenzívebben, szisztematikusan támadják az orosz olajfinomítókat, az Oroszország középső részén lévő nagyobb finomítók szinte mind kénytelenek voltak jelentősen csökkenteni a működésüket.
Hozzászólások
Még nincsenek hozzászólások. Légy te az első!