
Tóth-Szántai József polgármester posztja alapján Miskolc város cége, a Miskolci Hőszolgálatató egyik gőzfejlesztő kazánjának vasoxid tartalmú mosóvize színezte kedden narancssárgára az ország egyik legismertebb patakját Miskolc központjában.

„A kazánból leengedett, vasoxidot tartalmazó vizet eredetileg a szennyvízelvezető rendszerbe engedték, azonban műszaki hiba vagy mulasztás miatt a víz egy része a Szinvába jutott. (...) A jelenlegi információk szerint az elszíneződést okozó anyag emberre nem jelent veszélyt.”
- írta a polgármester. Majd hozzátette:
„Ugyanakkor nem mehetünk el szó nélkül amellett, hogy a szennyeződés az élővilágban károkat okozott. Ez elfogadhatatlan, ezért elrendeltem az eset minden körülményének kivizsgálását.”
Hozzászólások
Még nincsenek hozzászólások. Légy te az első!