beszélj szabadon! minden cikk kommentelhető.

Novák Katalin, Sulyok Tamás és Schmitt Pál juttatásait is elvenné Magyar Péter

Windisch Judit - 2026.06.23 12:53:31

Novák Katalin, Sulyok Tamás és Schmitt Pál juttatásait is elvenné Magyar Péter

„Javasolni fogjuk, hogy azon köztársasági elnökök, akik nem töltötték ki a teljes ciklusukat, a jövőben ne részesüljenek élethosszig tartó juttatásokban” – jelentette be Magyar Péter a parlamentben egy válaszában, majd kiposztolta a Facebookra is.

Ez három embert érint: Novák Katalint, aki a kegyelmi botrányba bukott bele, Schmitt Pált, aki a plágiumügye miatt mondott le, illetve Sulyok Tamást, akit egy egyszerű Alaptörvény-módosítással foszt meg a hivatalától a Tisza. Az érintettek milliós tételtől eshetnek el.

A 2010-es kormányváltás után tette lehetővé a Fidesz, hogy minden volt elnök kapjon juttatást, tekintet nélkül arra, hány évig volt elnök. Ez Schmitt Pálnak jött először jól, aki 2012 áprilisában mondott le.

A törvény értelmében jár nekik az államfői fizetés – kivéve, ha sikerül elhelyezkedni a munkaerőpiacon, vagy ha nyugdíjasok lesznek, mert akkor a nyugdíjjal csökkentett összeget kapják meg -, egy lakás, háromfős titkárság, térítésmentes egészségügyi ellátás és személyes gépkocsihasználat.

Novák Katalin több mint fél éve nem kapja a 6 millió körüli havi fizetést, miután beszállt a családi cégbe, vagyis munkaviszonya lett. Azt, hogy Nováknak már nem folyósítják a pénzt, a Szabad Európával közölte tavaly az Országgyűlés Hivatala. Az akkori információk szerint Novák a titkárságot megtartotta, igaz, három helyett már csak két fős titkársága maradt, és az autóhasználatról sem mondott le. Novák egyébként annak idején az Országgyűlés Hivatalával – vagyis velünk – fizettette a „gazdasszonyát”, vagyis a házvezetőnőjét.

Novák a távozása után szolgálati lakást nem kért (az egyébként Áder Jánosnál egy 720 négyzetméteres svábhegyi villát takart), hanem pár hónapos csúszással visszaköltözött korábbi otthonába.


Hozzászólások

Még nincsenek hozzászólások. Légy te az első!