
Bár megtörtént a kormányváltás, még mindig az egykori közoktatásért felelős államtitkár, Czunyiné Bertalan Judit volt a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program monitoring bizottságának, illetve a Terület és Településfejlesztési Operatív Program Plusz monitoring bizottságának az elnöke.
A szerda este közzé tett Magyar Közlönyből kiderül, hogy Magyar Péter azonnali hatállyal felmentette mindkét tisztségéből a fideszes politikust. Helyére mindkét testületben Szabó Mátyást, a Vidék- és Településfejlesztési Minisztérium vidék- és területfejlesztési államtitkárát jelölte ki. Czunyinét, aki akkor a Közigazgatási és Területfejlesztési Minisztérium területfejlesztésért felelős államtitkára volt, Orbán Viktor nevezte ki a monitoring bizottságok élére tavaly.
Múlt hónapban pedig Orbán Viktor, a Fidesz elnöke Czunyiné Bertalan Juditot bízta meg azzal, hogy országos vezetőként szervezze meg és irányítsa az úgy nevezett Védvonal tevékenységét. Hogy az micsoda, arról Kocsis Máté azt mondta, a választás óta bántják a fideszeseket, ezért aktivizálják magukat, és alapítanak egy Védvonal nevű valamit. Felveszik a harcot, és „védelmet kapnak azok, akik bármilyen atrocitást elszenvedtek a politikai véleményük miatt, és akik bármi módon áldozatai lettek a tiszás erőszakhullámnak”. Minden esetet dokumentálnak, minden szükséges feljelentést megtesznek, jogsegélyt nyújtanak, az igazságszolgáltatás mellett széles körben a nyilvánosságot is felhasználják.
Hozzászólások
Még nincsenek hozzászólások. Légy te az első!