
Elsőfokú vízkorlátozás lépett életbe Zalaegerszegen, a városközpontban ingyenesen vizet osztanak – közölte közösségi oldalán szerdán a város polgármestere. Balaicz Zoltán (Fidesz-KDNP) hozzátette, hogy a rendkívüli hőség és az aszály miatt már 69 zalai településen kellett korlátozó intézkedéseket bevezetni. A Zalavíz Zrt. szerint a tavalyi, szintén problémás nyárnál is jóval magasabb az idei vízfogyasztás, ezért Zalaegerszegen is első fokozatú vízkorlátozás lépett életbe.
Ennek értelmében tilos a közparkok, házi kertek tömlős locsolása, a járdák, utak mosása, automata öntözőberendezések működtetése, gépjárművek tömlős mosása és az úszómedencék töltése. Felfüggesztik a tűzcsapról engedélyezett ipari és mezőgazdasági vízfelhasználást, a strandok esetében pedig át kell ütemezni medencék vízcseréit. Ez utóbbi kapcsán a polgármester jelezte: Zalaegerszegen a városi strandnak és az AquaCitynek saját kútjai vannak, így ez rájuk nem érvényes. A kánikulára való tekintettel a Dísz téren ingyenes vízosztást szerveznek a következő napokra – jelezte a polgármester.
Kedden már beszámoltunk róla, hogy Zalaszentgróton és környékén másodfokú vízkorlátozást kellett bevezetni, és a Belügyminisztériumnak rendkívüli eseményként jelentették a helyzetet. Zalát, az egyik legcsapadékosabb megyét az idén komoly aszály sújtotta: a talajvízszint jelentősen csökkent, miközben az emberek hatalmas mennyiséget használnak fel öntözésre az ivóvízhálózatból.
Hozzászólások
Még nincsenek hozzászólások. Légy te az első!