
Az elmúlt két évtizedben még konzervatív becslések szerint is 60 ezer milliárd forint vándorolt jogtalanul magánzsebekbe különböző állami forrásokból – ez a bevezetője annak a társadalmi egyeztetésre bocsátott törvénytervezetnek, ami a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatal (NVVH) létrehozásáról szól.
A kormány.hu-n elérhető dokumentumokat nyolc napig véleményezheti minden magyar állampolgár.
A parlamentben ma jelentette be Magyar Péter, hogy benyújtják a NVVH létrehozásáról szóló törvényjavaslatot. Az ATV-nek adott interjújában pedig elmondta, a vagyonvisszaszerzési hivatal állami kontroll alá helyezheti azokat a magáncégeket, amelyek nem megfelelően bánnak a közbeszerzésen elnyert közpénzekkel.
Hozzászólások
Még nincsenek hozzászólások. Légy te az első!