beszélj szabadon! minden cikk kommentelhető.

Megszólalt lecseréléséről az uruguayiak Király Gábora

Tóth-Szenesi Attila - 2026.06.27 18:25:32

Megszólalt lecseréléséről az uruguayiak Király Gábora

Igazat mondott Marcelo Bielsa, az uruguayi válogatott argentin szövetségi kapitánya. A spanyolok elleni, csoportkörös kiesést hozó meccs szünetében tényleg nem ő cserélte le Fernando Muslerát.

Az uruguayiak 40 éves, 137-szeres válogatott legendája csúnyán bevédett egy nem túl nehéz lövést, a második félidőre Sergio Rochet futott ki. (Muslera amúgy a Zöld-foki Köztársaság góljában is vastagon benne volt, az a meccs döntetlen lett.)

A Eurosport idézi Muslera Mundo Deportivónak adott interjúját. Azt mondta, sosem volt az az elbújós típus, most sem. Nem gondolta volna, hogy valaha is annyira szenvedni fog a sportban, mint most. Elnézést kért a csapattársaitól és az uruguayi néptől is.

Uruguay eddig kétszer nyerte meg a világbajnokságot, igaz, nem mostanában, 1930-ban és 1950-ben. A 2020-as évek realitása két korai búcsú. Katarban és Amerikában is a csoportkör jelentette a végállomást.


Hozzászólások

Még nincsenek hozzászólások. Légy te az első!