
A kocsma egykor a falvak találkozóhelye, közösségi tere volt. A kistelepülések elnéptelenedésével azonban a kocsmákból is egyre kevesebb van: százával, sőt ezrével zárnak be, mára alig több mint 10 ezer van belőlük. A kormányzati programok ellenére is. A Deutsche Welle három zalai településen járt, a helyiek beszámolói szerint az internet és a dohányboltok elterjedése is hatással volt erre a folyamatra. Egy igazi „szakértő” pedig arra is ötletet adott, mit lehetne kezdeni a helyzettel.
Hozzászólások
Még nincsenek hozzászólások. Légy te az első!