
A pénteki Magyar Közlönyben megjelent határozat szerint több kormányhivatal élére is főispánokat nevezett ki Magyar Péter a vidék- és településfejlesztési miniszter javaslatára június 29-i hatállyal. A névsor:
Magyar Péter május közepén arról beszélt, hogy meg fognak szűnni a vármegyék és teljesen átalakítják a rendszert, a főispáni pozíciót is megszüntetik. Ennek fényében tűnhetnek váratlannak a mostani kinevezések. A főispánok jövőjét firtató kérdésre reagálva azt mondta, rövid távon, a jelenlegi jogszabályi környezetben nem politikai kinevezettekkel pótolják a főispánokat, hanem közigazgatási vezetőket választanak ki, „lehetőleg transzparens módon”. Középtávon pedig átalakítják a teljes rendszert, beleértve a kormányhivatalokat is.
A jelenlegi kormányhivatali struktúra még 2011 januárjában jött létre, akkor indultak el az első kormányablakok. Ezzel az egész országban egységes ügyfélszolgálati rendszer jött létre:
Hozzászólások
Még nincsenek hozzászólások. Légy te az első!