beszélj szabadon! minden cikk kommentelhető.

Főispánokat nevezett ki Magyar Péter

Székely Sarolta - 2026.06.26 16:22:29

Főispánokat nevezett ki Magyar Péter

A pénteki Magyar Közlönyben megjelent határozat szerint több kormányhivatal élére is főispánokat nevezett ki Magyar Péter a vidék- és településfejlesztési miniszter javaslatára június 29-i hatállyal. A névsor:

  • dr. Bede Péter Józsefet a Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Kormányhivatalt,
  • dr. Bozsolik Róbert Zsoltot a Tolna Vármegyei Kormányhivatalt,
  • dr. Cseresnyés Bélát a Zala Vármegyei Kormányhivatalt,
  • Fröhlichné Hamar Editet a Veszprém Vármegyei Kormányhivatalt,
  • dr. Kovács Évát a Heves Vármegyei Kormányhivatalt,
  • dr. Sinka-Ács Juditot a Somogy Vármegyei Kormányhivatalt és
  • dr. Tyukodi Dávidot a Komárom-Esztergom Vármegyei Kormányhivatalt vezető főispánná nevezte ki.

Magyar Péter május közepén arról beszélt, hogy meg fognak szűnni a vármegyék és teljesen átalakítják a rendszert, a főispáni pozíciót is megszüntetik. Ennek fényében tűnhetnek váratlannak a mostani kinevezések. A főispánok jövőjét firtató kérdésre reagálva azt mondta, rövid távon, a jelenlegi jogszabályi környezetben nem politikai kinevezettekkel pótolják a főispánokat, hanem közigazgatási vezetőket választanak ki, „lehetőleg transzparens módon”. Középtávon pedig átalakítják a teljes rendszert, beleértve a kormányhivatalokat is.

A jelenlegi kormányhivatali struktúra még 2011 januárjában jött létre, akkor indultak el az első kormányablakok. Ezzel az egész országban egységes ügyfélszolgálati rendszer jött létre:


Hozzászólások

Még nincsenek hozzászólások. Légy te az első!