
A rendőrség alaposan kivizsgálta az esetet, de nem találtak arra utaló bizonyítékot, hogy a választási kampány idején Szentendrén rálőttek volna egy fideszes aktivistára, derült ki a városi képviselő-testület ülésén, ahol a helyi rendőrkapitányság vezetője tartott beszámolót a Telex cikke szerint.
A rendőrség az aktivista feljelentése után tanúkén ki is hallgatta a fideszest, aki ekkor már azt mondta: sem az őt fenyegető férfit, sem a fegyvernek vélt tárgyat nem látta, csak egy durranásszerű hangot hallott. A rendőrök a társasház két lakását is átvizsgálták, de nem találtak fegyvert vagy annak látszó tárgyat.
A nyomozást később átvette a Pest Vármegyei Rendőr-főkapitányság, amely végül lezárta a nyomozás, mert a rendelkezésre álló adatok, illetve bizonyítási eszközök alapján nem volt megállapítható, hogy az adott időpontban és helyszínen bűncselekmény történt.
Mint arról a 444 is beszámolt, Vitályos Eszter akkori kormányszóvivő, a Facebook-oldalán számolt be arról, hogy Magyar Péter és Tisza gyűlöletkampánya oda vezetett, hogy fegyverrel rálőttek az egyik fideszes aktivistára. A posztban mellékelt videón a képviselő telefonon beszél az aktivistával, aki a következőket mondja: „Csengettem. (...) Mondtam, hogy Dr. Vitályos Eszternek gyűjtünk aláírást. Ezután azt mondta, várjak egy pillanatot. Aztán kihajolt az ablakon egy gázriasztó pisztollyal, rámlőtt, én pedig elszaladtam.”
Hozzászólások
Még nincsenek hozzászólások. Légy te az első!