beszélj szabadon! minden cikk kommentelhető.

Vegyi anyag szivárgott ki a CATL debreceni gyárában

Székely Sarolta - 2026.06.25 17:52:08

Vegyi anyag szivárgott ki a CATL debreceni gyárában

”A CATL Debrecen négyes gyártósora mellett június 25-én, csütörtökön 10:30 órakor, körülbelül 1 liter dietil-karbonát szivárgott ki egy tárolóból lefejtés közben. Az incidenst a cég szakemberei a vállalat Vészhelyzeti Cselekvési Terve alapján 5 percen belül elhárították, személyi sérülés nem történt” – írja közleményében a cég.

A szivárgás észlelését követően a helyszínen dolgozó munkatársak azonnal értesítették a gyár vészhelyzeti egységét és tűzoltóságát, a helyiségből pedig kiküldték az ott tartózkodó személyeket. A szakemberek tűzoltóhomokkal és abszorbens anyagokkal itatták fel a kiszivárgott folyadékot, majd azt a veszélyes hulladéktárolóba szállították és átszellőztették az érintett helységet.

A dietil-karbonát egy színtelen, jellegzetes szagú gyúlékony folyadék, az akkumulátorgyártásban elterjedt szerves oldószer, kulcsfontosságú komponens a lítium-ion akkumulátorok elektrolit oldatában, amelynek belélegzése súlyos légúti és szemirritációt, valamint erős szédülést okozhat, így a gyors evakuálás indokolt volt.

Az esemény okainak feltárása érdekében a cég belső vizsgálatot indított.


Hozzászólások

Még nincsenek hozzászólások. Légy te az első!