
Szeptembertől indulhat a kórházi fertőzéseket mérő és publikáló rendszer – erről Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter beszélt az MTI szerint, amikor a miniszterelnökkel bejárást tartott a Budapesti Uzsoki Utcai Kórházban.
Elmondta: csütörtökön kapta meg azt az anyagot, amely arról szól, hogyan fogják mérni és hitelesíteni a kórházi fertőzéseket, és miként fogják az adatokat publikálni. Szerinte ezt bemutatják a kormányzatnak, és szeptember elsejétől „ezek már indulnak”. Hegedűs Zsolt az egyik legfontosabb tényezőnek nevezte az átláthatóságot, és azt mondta, mindent megtesznek azért, hogy modern, európai és nagyon magas szintű egészségügyi ellátása legyen a magyaroknak.
Szinte napra pontosan egy hónappal ezelőtt jelent meg a Magyar Közlönyben az ezzel kapcsolatos kormányhatározat.
Ebben a kormány „a lakosság transzparens, naprakész tájékoztatása, valamint a további szükséges intézkedések meghozatala érdekében” elrendelte:
A módszertan kidolgozására június 30-ig adott határidőt a kormány, az első adatok közzétételére pedig szeptember 1-ig.
Hozzászólások
Még nincsenek hozzászólások. Légy te az első!